W naszej szkole realizujemy program

antytytoniowej edukacji zdrowotnej dla klas czwartych.

„Bieg po zdrowie” to nowy ogólnopolski program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Główne cele programu

• opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
  • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
  • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Zachęcamy do obejrzenia filmików:

Życzenia świąteczne dla podopiecznych Górskiego Domu Seniora w Brennej

W roku szkolnym 2021/22 uczniowie klas siódmych i ósmych biorą udział w Programie Profilaktyki Uniwersalnej przygotowanym z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii SMAKI ŻYCIA czyli debata o dopalaczach.