Projekt - bukiet ziół

Chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w projekcie pod patronatem pana Wójta Jerzego Pilcha i ks. Proboszcza Czesława Szweda dotyczącym Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i związanym z nią zwyczajem święcenia ziół.

Według starej tradycji, w bukiet do poświęcenia w Święto Matki Boskiej Zielnej wiązano 7 lub 77 ziół i zbóż oraz kwiatów.

Chcąc pielęgnować ten zwyczaj zapraszamy wszystkich chętnych do zbierania ziół i wykonania bukietów oraz zielników (w formie dowolnej). Uczestnicy projektu przyniosą swe prace i spotkają się w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela 15.08 na Mszy św. o 10.30. Jeżeli do tego czasu nastąpi otwarcie Chaty Zielin to po Mszy św. wspólnie do niej przejdziemy. Tam uczestnicy zostaną nagrodzeni.

Więcej informacji oraz wzór zgłoszenia można pobrać, klikając w odnośnik zgłoszenie.


 

powitanie wiosny

 

 

 

 

 

 

Projekt unijny

reklama

Początek strony